logo0948 828 711
<<  4/21 >>

Pre koho je určený Operatívny leasing?

8.5.2020 10:54 | LEASING EXPERT

http://www.leasingexpert.sk/

Tak ako neexistuje univerzálny finančný produkt v banke, klasický leasing alebo spotrebný úver vyhovujúci pre každého zákazníka, neexistuje ani pri Operatívnom leasingu odpoveď, že je určený pre všetkých.

Operatívny leasing je prenájom, kde vám stačí investovať počas zmluvy - len časť finančných prostriedkov, v skutočnosti ale vozidlo nevlastníte. Na Slovensku je dlhodobo vlastníctvo nehnuteľností, áut a ďalších vecí obľúbené. Nie je teda určený pre toho, komu pocit vlastniť auto je „nadovšetko“, aj keď stratí svoju hodnotu rovnako - ako pri Operatívnom leasingu. Či už zaplatí celú sumu auta v hotovosti alebo vloží akontáciu pár tisíc eur - pri klasickom leasingu či autoúvere.

Nešťastná korona kríza ale zmenila a ešte zmení pohľad aj na vlastníctvo automobilov. Dnes si bohužiaľ nikto nemôže byť istý, akú hodnotu a cenu bude mať to, čo vlastní. A autá budú jedny z tých, ktorých hodnota bude zrejme klesať nečakane a výrazne.

Operatívny leasing môže byť preto zaujímavý pre tých zákazníkov, ktorý potrebujú alebo budú potrebovať vlastné vozidlo, ale nechcú zbytočne investovať svoje prostriedky do auta alebo akontácie. Radšej si financie ponechajú ako „rezervu“ na horšie časy. A v prípade, ak sa predsa rozhodnú vozidlo raz vlastniť, odkúpia si ho za zostatkovú hodnotu (odloženú akontáciu) až po skončení zmluvy. Čiže teoreticky - obrátia financovanie: žiadna akontácia, splatím časť ceny auta a odkúpim za „akože akontáciu“ na konci smileyAlebo si jednoducho zoberú nové, lepšie, modernejšie auto. Viac aj na http://www.leasingexpert.sk/blog/kolko-investujete-do-operativneho-leasingu-/

Operatívny leasing je určený ďalej pre tých, ktorí sa nechcú sami neustále starať o všetky záležitosti, papierovačky, prihlasovanie auta na značky, platenie poistiek alebo servisovania auta a prezúvania pneumatík. Nechcú sa naháňať pri odpredaji starého auta, či dostanú za jazdenku to, čo si predstavovali. Viac aj na: http://www.leasingexpert.sk/blog/ako-spravne-pozerat-pocitat-splatku-operativneho-leasingu-/

Je určený pre podnikateľov, živnostníkov, firmy, ktorým žiaľ v dôsledku terajšej krízy - budú chýbať financie na bežný chod, platenie záväzkov, tovaru, výplat pre zamestnancov. Investovať do auta peniaze, akontáciu a podobne, nemusí byť ideálne. Čas ukáže, aké budú ceny jazdených áut za pár mesiacov a najbližšie roky. A navyše, Operatívny leasing pre podnikateľov má stále výhodu, že si auto účtujú iba ako nákladovú položku, nie ako majetok.

Operatívny leasing môže byť „výhrou“ aj pre tých, ktorý majú staré jazdené autá z dovozu, kde už zistili, že nekúpili kvalitu akú chceli. Časté opravy a dodatočné investície do auta, im dobrú cenu jazdenky už dávno predražili.

Operatívny leasing alebo prenájom ale nebude určený pre tých, ktorí nevedia dávať pozor na svoje veci, nevenujú dostatočnú starostlivosť o stav auta. Na konci zmluvy je potrebné auto vrátiť v adekvátnom stave. Nadmerné poškodenia, vypálené sedačky, rozbité, poškodené a neopravené časti by ich mohli stáť ďalšie peniaze.

A nie je určený pre tých, ktorí nemajú žiadne skúsenosti, znalosti a vrhnú sa na prvú a najlacnejšiu splátku, ktorú uvidia alebo im odporučia. Viac sme o tom napísali v predchádzajúcich blogoch: http://www.leasingexpert.sk/blog/ . Aj Operatívny leasing má svoje vlastné pravidlá, ktoré treba poznať. Ako zvykneme často hovoriť, všetko s mierou a až po dokonalom zvážení...

Viac sa môžete dozvedieť aj na: http://www.leasingexpert.sk/ 

 


FotogalériaZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku